Serpens Levis: Ve smyčkách hada

Viola, hlavní hrdinka příběhu, rychle zahřeje srdce každého muže 🙂

Ivo Hury

Komiks Ve smyčkách hada potěší pro nás blízkým prostředím Prahy a sexy hrdinkou, která rychle odhodí své nevynné šatečky a předvede se v plné parádě.

Velká, krásně ilustrovaná kniha přitáhne oči každého milovníka komiksů už na první pohled. Zpracování knihy je na dobré úrovni, listy nejsou šizené na slabém papíře, ale mají pořádnou gramáží. Obrazy jsou hezké, pěkně propracované. Někdy ale zalétají do chaosu, kudy vlastně číst a jakým směrem se scéna odvíjí. Občas to bývá opravdu problém. Kniha nenabízí žádné specifické sazby ilustrací, jako například Lady Mechanika, kde jsou občas přes výšku dvojlistu a na konci je řada bonusových materiálů. Ve smyčkách hada má pouze klasické provedení.

Zamrzí a asi to každého trkne, hned jak knihu vezme do ruky, že je docela slabá. Příběh je vložený na pouhých 104 stran a to je opravdu málo. Knihu projedete očima opravdu rychle a příběh působí i stručně a až ošizeně. Nebýt excelentních předností Violy, takže na některé scény čtenář čučí s vyplazeným jazykem dlouhé minuty, kniha by byla opravdu tristně ochuzená. Dáte za ni ale stejné peníze, jako za jako Lady Mechaniku, která má téměř dvojnásobek stran.

Nechtěl bych knihu hodnotit negativně, když mne osobně potěšila. Každý takový počin je perfektní. Podobné projekty by jistě byly obsáhlejší a častější, kdyby nalézaly dostatek zájemců, čtenářů, sběratelů komiksů. Jako nakladatel znající cenu ilustrací a tisku vím, jaký risk je vytvořit takovýto majstrštyk.

Snad se s Violou ještě potkáme v nějakém dalším příběhu a snad bude i trošku více propracovaný. Bylo by škoda nechat takto zajímavou hrdinku ležet ladem.